חוויית משתמש (UX) – מה זה בכלל?

סטודיו שדון - תמונת נושא - חווית משתמש UX UI
חוויית משתמש (UX) – מה זה בכלל?

כל כך הרבה מילים נכתבו על התחום הזה, וכל כך הרבה הגדרות שונות ומשונות… תחום חוויית המשתמש עבר כמה וכמה גלגולים בשנים האחרונות, וכיום הוא אחד התחומים המוכרים והיציבים יותר בתעשייה. אנו בסטודיו שדון החלטנו לעשות קצת סדר, ולתת דריסת רגל ראשונה למי שאין בכלל מושג על העולם הזה.

אז קודם כל – מה זה UX?

UX, קיצור של User Experience, הוא מונח שבוחן את החווייה שחווה משתמש במוצר כלשהו. המוצר יכול להיות כל דבר – אתר, אפליקציה, מכונת כביסה, כיסא או אפילו מכונת אספרסו (כן, גם למכונת אספרסו יש חוויית משתמש, אבל נדבר על זה בעוד רגע).

אז מהי החווייה בעצם? חשבו לרגע על עצמכם, כשאתם משתמשים במוצר כלשהו, נגיד – מכונת אספרסו. עד כמה קל לטעון קפסולה למוצר? כמה קל להבין את תכניות ההפעלה השונות? כל הפעולות שאתם עושים בהכנת קפה מתאספות לכדי חוויית שימוש אחת, ועל החווייה הזו בדיוק אנחנו מדברים. תחום ה-UX בוחן את אופן השימוש במוצר, באמצעות מספר כלי מדידה, או 'פרמטרים' אם תרצו.

בואו נפרק את זה קצת

את חוויית המשתמש אפשר לפרק לכמה רכיבים – הנה כמה מהם:

  • שמישות (Usability) עד כמה קל/נוח להשתמש במוצר? כמה זמן ומאמץ נדרש מהמשתמש כדי להפעילו?

כאן חשוב שלא להתבלבל עם "שימושיות", שמשמעה עד כמה המוצר נחוץ למשתמש.

  • עקביות (Consistency) עד כמה שפת האתר עקבית בכל הדפים שבו? האם כפתור או קישור נראים אותו הדבר בכל דף? האם התפריט קבוע במקומו ולא משתנה ממקום למקום? עקביות היא מילת מפתח כשמדובר על מניעת בלבול ואי-אוריינטציה!
  • פידבק (Feedback) עד כמה המוצר שלנו "מדבר" עם המשתמש, ומסביר אם פעולה מסויימת היא נכונה או שגויה? כאן מומלץ לתת חיווי לכל פעולה שעושה המשתמש, תוך דגש על פעולות שמלוות תהליכים (רכישת מוצר באתר לדוגמה), ודגש על פעולות שגויות (שדה שלא מולא, פרטים שלא הוזנו כראוי וכד').

וכמובן – ככל שהמוצר שלנו יהיה אסתטי יותר, פשוט לתפעול, נגיש לכולם – כך חוויית המשתמש תהיה טובה יותר ותאפשר למשתמש תפעול נוח, "זורם" ואפילו כיפי ומהנה. רק זכרו שנקודות אלו הן רק חלק ממרכיבי חוויית המשתמש. עולם ה-UX ממשיך להתפתח ולהתרחב וכדאי מאוד להישאר מעודכנים  😊

שמים את המשתמש במרכז!

תחום חוויית המשתמש שם את המשתמש במרכז, כלומר – המיקוד הוא לא במוצר, אלא בדרך שעלינו לעשות כדי שהמוצר ישרת את המשתמש בו בדרך הטובה ביותר. זהו אחד העקרונות החשובים ביותר בתחום. זאת ועוד – שאנו ניגשים לאפיין חוויית משתמש טובה, עלינו לזכור שאנחנו לא המשתמש, כלומר, עלינו ללמוד להתנתק מהקבעונות שלנו והדרך שבה אנו חושבים על איך מוצר אמור להיראות ולהתנהג, ולהתמקד במשתמש שלנו, קהל היעד שאמור להשתמש במוצר – בין אם מדובר בצעיר, מבוגר, גבר או אשה וכד'.

ומה הדרך הנכונה ביותר להתמקד במשתמש שלנו? דרך מחקר יסודי ואפיון מקצועי, בדיקות והפקת לקחים.

בואו ניכנס לזה לרגע…

תהליך אפיון חוויית משתמש

כמו כל תהליך טוב, גם תהליך אפיון חוויית משתמש כולל מס' שלבים מובנים שיחד מהווים את מתודולוגיית העבודה:

  1. בריף – יצירת אפיון למוצר עצמו: מה הוא כולל, מה רוצים להשיג באמצעותו, למי הוא מיועד, ולמעשה כל ה"חזון" שמלווה את המוצר.
  2. מחקר משתמשים ומתחרים – כאן המאפיין יבצע מחקר כדי להבין טוב יותר את המשתמש שאמור להשתמש במוצר (ה"פרסונה" – קהל היעד שיש לו צרכים ושאיפות דומות), ואת השוק שאליו המוצר אמור להיכנס, המתחרים שנמצאים בו ועוד.
  3. יצירת תרחישי וסיפורי משתמש – מיפוי הדרך שבה המשתמש משתמש במוצר, בצורה "סיפורית" שממחישה את התהליך באופן ממוקד וענייני.
  4. יצירת קונספט וארכיטקטורת מידע – כאן כבר ממש מייצרים שלד רעיוני למוצר, כיצד הוא יתנהג, אילו מסכים יובילו את המשתמש מנקודה אחת לאחרת, מה יכלול תפריט הניווט (אם יש כזה) וכד'.
  5. סקיצות, עיצוב – יצירת מסכים מעוצבים או תרשימים מפותחים למוצר, כאן כבר ממש מתגבשת הזהות הסופית של המוצר בעזרת מעצב גראפי.
  6. פיתוח – זהו, כאן כבר מתכנתים, בונים ומייצרים את המוצר, וכל שנותר לאחר מכן הוא לתכנן את ההשקה החגיגית והמרגשת!

 

שלבים אלו מתוארים כאן ב-high level, רק כדי לתת לכם מושג רעיוני על תהליך אפיון חוויית משתמש. התהליך המלא כולל כמובן שלבים נוספים כמו בדיקות משתמשים, ניתוח משימות, הגדרת דרישות ועוד ועוד… אבל בגדול – כך נראה תהליך אפיון חוויית משתמש!

 

אהבתם את המאמר? כי אנחנו בסטודיו שדון נהנינו לכתוב אותו 😊

על מה עוד תרצו לקרוא ולדעת? מוזמנים לכתוב לנו על נושאים שמעניינים אתכם.

ורק למקרה ששכחתם… אם אתם זקוקים לעיצוב גרפי מנצח – אנחנו כאן!

אנחנו בסטודיו שדון מייצרים גרפיקה שמניעה עסקים קדימה! תקשורת חזותית שממגנטת לקוחות למותג ויוצרת חווית קניה רציפה על גבי המסך ובחיים האמיתיים. צוות מנוסה שמשלב תקשורת חזותית עם נסיון שיווקי אדיר.

אם זה מוצר או שירות, אנחנו יודעים להלהיב את הלקוחות וליצור הזדהות שמוכרת לאורך זמן.

בואו להגשים אתנו את החזון העסקי שלכם ולצמוח קדימה.

השארת תגובה