5 שלבים בדרך לעיצוב גרפי מנצח

כל בעל עסק זקוק לעיצוב גרפי בשלב כזה או אחר, בין אם זה עיצוב לוגו או אתר, קטלוג מוצרים, או אפילו תמונת קאבר מוצלחת לדף העסקי בפייסבוק – וכשמגיע הרגע הזה, כדאי להכיר את 5 השלבים המנצחים ליצירת גרפיקה איכותית ומנצחת. זה לא משנה אם אתם מעצבים גרפים או לקוחות שמחפשים מיתוג לעסק – את השלבים האלו כדאי להכיר ולשמור למשימה הגרפית הבאה שלכם.

מוכנים? מתחילים:

 1. שלב ראשון: בואו נכיר! כדי ליצור גרפיקה מנצחת, צריך לחוש את הלקוח מקרוב. להכיר את מהות העסק, ולהתחבר אל לב הרעיון שלו, ולהבין מה יעזור לו כדי להגיע לשלב הבא. המשימה שלי כמעצב גרפי היא לעצב ללקוח את הנוכחות הדיגיטלית, לכן אני צריך לחשוב כיצד להציג אותו נכון לקהל הלקוחות שפוגש אותו ברשת. במפגש עם לקוח אני צריך לזהות מהם המוצרים העיקריים של העסק, מהם התכונות המובילות של המוצר אותו אני רוצה לשווק ללקוחות, והאם כבר יש לוגו קודם וצבעוניות מוכרת? לכל שאלה כזו יש השפעה רבה על תהליך העיצוב הגרפי.
 2. שלב שני: גשש בלש בפעולה! כאן כדאי לנו לבצע מחקר על תחום העסק, המאפיינים שלו, ההיסטוריה שאיתה הוא מגיע, המתחרים העיקריים שלו וכד'. מה שנגלה במחקר זה יעזור לנו ליצור תמונה רחבה יותר על הזירה בה פועל הלקוח, ויסייע לנו לעצב את הלוגו באופן יסודי ומקצועי יותר.
  בנוסף, נרצה לחפש השראה לעיצוב הגרפי, ולכן נחפש מראה, סגנון, או גישה לעיצוב הלוגו, ואפילו נבחן את הלוגו של המתחרים ואת הביקורת עליו – כל מה שיעזור לנו לספק עיצוב גרפי מנצח! המלצה שלי: חפשו אתרים המכילים מאגרי לוגואים מקצועיים, ספרים בתחום וכל חומר קריאה שיכול לעזור "לצאת מהקופסה" ולהוביל לעיצוב לוגו איכותי, מקורי וחדשני.
 3. שלב שלישי: קריאייטיב! היצירתיות נכנסת לפעולה! לאחר סקירת האפיון וביצוע המחקרים, השלב הבא הוא להפנים את מה שלמדנו ולייצר קונספט וסקיצות ראשוניות. חלק מהמעצבים קודם משרטטים ואז ניגשים לעיצובי המשך, וחלק מעדיפים לחשוב על קונספט כללי, ורק לאחר מכן להתחיל לשרטט. אין דרך שטובה יותר או טובה פחות – כל אחד פועל בדרך שלדעתו מביאה תוצאות טובות יותר. את הסקיצות משתפים עם הלקוח ומנסים להבין למה התחבר יותר ולמה פחות, ומה נוכל לעשות כדי לשפר עד לשלמות שאליה אנו רוצים להגיע.
 4. שלב רביעי: רגע לפני קו הגמר – את ההצעה המוצלחת ביותר בעיניי הלקוח נלטש לתוצר מוגמר וסופי ונחזיר שוב ללקוח לאישור סופי. אם יש צורך נדאג לסבב תיקון נוסף (כמובן שתלוי בהסכם מול הלקוח), ובסיום נעביר תוצר מוגמר, בפורמט הדרוש (טיפ: תגדילו ראש וספקו כמה פורמטים) ונוודא שהלקוח מרוצה. זכרו: מעצב גרפי טוב, לוקח את הלקוח קדימה, ונותן המון ביטחון וזהות לעסק. כולם מתקבצים סביב רעיון אחד ברור, העסק צומח, ו-2 הצדדים מרוצים!
 5. שלב חמישי: תרגול, תרגול, וכן – שוב תרגול: עיצוב גרפי מנצח הוא תוצר של ניסיון, "שפשוף", ו-ה-מ-ו-ן תרגולים. הניסיון עושה את שלו, ועם הזמן לומדים יותר "לפתוח את הראש", ללמוד דרכים לקיצור תהליכים בתוכנות הגראפיות השונות, ולהפוך למעצבים גרפיים מעולים.
  ככל שתיצרו יותר – תשתפרו יותר. מילה של שדון!

  זקוקים לעיצוב גרפי מנצח?

  אנחנו בסטודיו שדון מייצרים גרפיקה שמניעה עסקים קדימה! תקשורת חזותית שממגנטת לקוחות למותג ויוצרת חווית קניה רציפה על גבי המסך ובחיים האמיתיים. צוות מנוסה שמשלב תקשורת חזותית עם נסיון שווקי אדיר. אם זה מוצר או שירות, אנחנו יודעים להלהיב את הלקוחות וליצור הזדהות שמוכרת לאורך זמן.

  בואו להגשים אתנו את החזון העסקי שלכם ולצמוח קדימה.

השארת תגובה